Болоня печели 6 поредни победи за първи път от десетилетия и гледа към Шампионската лига
AP News | 2024-03-03 | 21:57:50

РИМ (AP) — Неочакваните шансове на Болоня да достигне до Шампионската лига нарастват мач след мач.

Екипът на Тиаго Мота постигна обратна победа с 2-1 срещу Аталанта в неделя, за да затвърди задържането си на четвърто място и да отслаби надеждите на прекия съперник за място в най-голямата европейска клубна надпревара.

Това беше шестата поредна победа на Болоня в Серия А — постижение, което успява само два пъти преди, след като е спечелил рекордните за клуба 10 последователни мача през 1963-64 г. и шест поредни също през 1967 г.

Болоня спечели последната от своите седем титли в Серия А през 1964 г. и за последно игра в Европа преди повече от две десетилетия, когато достигна финала на Купата Интертото през 2002 г.

„В момента дори не мисля за (Европа)“, каза Мота. „Всичко, за което мислим, е да тренираме и да играем добре.“

Джошуа Зиркзее и Луис Фъргюсън отбелязаха за Болоня в три минути разлика през второто полувреме, след като Адемола Лукман даде преднина на Аталанта в началото.

Болоня се придвижи с четири точки пред петия Рома и на пет точки от третото място AC Milan.

Следващия уикенд Болоня приема италианския лидер Inter Milan.

Подаване на Zirkzee изпрати Алексис Saelemaekers към вратата и Saelemaekers след това беше фаулиран от Teun Koopmeiners, за да уреди наказателен удар за Zirkzee. 22-годишният Зиркзее реализира точния удар за своя 10-ти гол за нов сезон.

Минути по-късно капитанът на Болоня Фъргюсън намери целта с отскок от воле от далечна дистанция.

„Той е войн на терена и това е заразно за неговите съотборници“, каза Мота за Фъргюсън.

Защитаващият титлата си Наполи бе домакин на втория Ювентус по-късно в неделя

БЕРАРДИ СЕ КОНТАЛИЗИРА

Ключовият италиански нападател Доменико Берарди напусна загубата на Сасуоло с 1:0 от Хелас Верона в сълзи със съмнение за скъсано ахилесово сухожилие, увеличавайки вероятността той да пропусне Европейското първенство.

Връщайки се след отделна контузия през януари на лявото коляно, което наложи операция, Берарди падна в 58-ата минута, след като овладя неправилен удар на вратаря на Верона Лоренцо Монтипо и веднага сграбчи десния му глезен.

В крайна сметка съотборниците му помогнаха да напусне терена.

Треньорът на Сасуоло Давиде Балардини каза, че Берарди има съмнение за разкъсан ахилес.

Берарди направи две асистенции по време на тригодишния опит на Италия за Европейското първенство и се очакваше да бъде в отбора на тазгодишния турнир в Германия.

Карол Свидерски вкара късно с отразен удар за Верона, който се премести с една точка над зоната на пропуска. Сасуоло падна до предпоследната позиция.

Също така Каляри спечели с 1-0 Емполи за първата си победа като гост за сезона; и Фрозиноне и Лече завършиха наравно 1-1.